|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 5711R-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 41 mm |
| Thickness | 8.6 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | Brown |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 170 mm |
| Lug width | 25 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Nautilus 5711r-001 41MM Rose Gold Case Automatic
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-5870
Category: Nautilus
Tags: 170 mm, 25 mm lug width, 41 mm case diameter, 5711r-001, 8.6 mm, automatic, brown dial, crocodile skin bracelet material, mens watch, nautilus, no numerals, rose gold bezel material, rose gold case material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus 5711r-001 41MM Rose Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.