|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3546 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Lizard skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 27 x 32 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Crystal | Glass |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Lizard skin |
| Bracelet color | Brown |
| Bracelet length | 230 mm |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 20 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-6711
Category: Golden Ellipse
Tags: 19 mm lug width, 20 mm buckle width, 23-300, 230 mm, 27x32 mm case diameter, 3 mm bracelet thickness, 3546, 7 mm, brown bracelet, buckle, glass, gold dial, golden ellipse, lizard skin bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, steel clasp material, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.