|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3838 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | E27 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 35.5 x 30.5 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Blue |
| Bracelet length | 180 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Golden Ellipse 3838 35.5×30.5MM Yellow Gold Case Quartz
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-7803
Category: Golden Ellipse
Tags: 180 mm, 35.5x30.5 mm case diameter, 3838, 5.5 mm, blue bracelet, blue dial, buckle, crocodile skin bracelet material, e27, golden ellipse, mens watch, quartz, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3838 35.5×30.5MM Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.