|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3545/1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300PM |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 27.5 x 32 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 165 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-45 27.5x32MM White Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-281
Category: Golden Ellipse
Tags: 165 mm, 23-300pm, 27.5x32 mm case diameter, 6 mm, fold clasp, golden ellipse, jan-45, manual winding, mens watch, sapphire crystal, silver dial, unisex watch, white gold case material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-45 27.5x32MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.