|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 3528-3 |
|
Case |
|
| Case diameter | 25 x 28 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 178 mm (175 mm / 3 mm) |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 22 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Rose Gold |
| Buckle width | 16 mm |
Patek Philippe Mar-21
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-3459
Category: Patek Philippe others
Tags: 16 mm buckle width, 178 mm, 22 mm lug width, 3 mm bracelet thickness, 4 mm, buckle, mar-21, roman numerals, rose gold clasp material, sapphire crystal
Be the first to review “Patek Philippe Mar-21” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.