|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 3519/1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 13.5 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 18 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 145 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
Patek Philippe Jan-21 18MM White Gold Case Manual Winding
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-3626
Category: Patek Philippe others
Tags: 145 mm, 18 mm case diameter, 18 mm lug width, 7 mm, arabic numerals, gold bracelet, jan-21, jewelry clasp, manual winding, mineral glass, white gold bracelet material, white gold case material, womens watch
Be the first to review “Patek Philippe Jan-21 18MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic






Reviews
There are no reviews yet.