|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3605/1 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28-255C |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 38 x 33 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Fold clasp |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-21 38x33MM Yellow Gold Case Automatic
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-6310
Category: Golden Ellipse
Tags: 18 mm lug width, 28-255c, 38x33 mm case diameter, 6.5 mm, automatic, black bracelet, crocodile skin bracelet material, fold clasp, gold dial, golden ellipse, jan-21, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-21 38x33MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.