|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3546 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 27 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 170 mm |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27MM White Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-4914
Category: Golden Ellipse
Tags: 170 mm, 19 mm lug width, 23-300, 27 mm case diameter, 3546, 6 mm, gold bracelet, golden ellipse, jewelry clasp, manual winding, mens watch, no numerals, sapphire crystal, unisex watch, white gold bracelet material, white gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.