|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Movement | Quartz |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
|
Case |
|
| Case diameter | 33 mm |
| Crystal | Glass |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 200 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Calatrava Quartz
$579.00 Original price was: $579.00.$429.00Current price is: $429.00.
SKU: PP218-1775
Category: Calatrava
Tags: 18 mm lug width, 200 mm, buckle, calatrava, glass, leather bracelet material, mens watch, quartz, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.