|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 2458J |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 12″-120 caliber |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 36 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 200 mm (125 mm / 75 mm) |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 14 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 2458j 36MM Yellow Gold Case Manual Winding
$339.00 Original price was: $339.00.$189.00Current price is: $189.00.
SKU: PP218-5605
Category: Calatrava
Tags: 10 mm, 12 -120 caliber, 14 mm buckle width, 18 mm lug width, 200 mm, 2458j, 3 mm bracelet thickness, 36 mm case diameter, black bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, manual winding, mens watch, no numerals, silver dial, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 2458j 36MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.