|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 4897R-010 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Satin |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Satin |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 18 mm |
Patek Philippe Calatrava 4897r-010 33MM Rose Gold Case Manual Winding
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-2593
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 18 mm lug width, 33 mm case diameter, 4897r-010, 7 mm, calatrava, champagne dial, manual winding, no numerals, rose gold bezel material, rose gold case material, satin bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 4897r-010 33MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.