|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3919R |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 3919r 33MM Rose Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-5240
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 18 mm lug width, 33 mm case diameter, 3919r, 6.5 mm, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, roman numerals, rose gold bezel material, rose gold case material, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3919r 33MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.