|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 170 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 17 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 17 mm |
Patek Philippe Calatrava 32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-5249
Category: Calatrava
Tags: 17 mm buckle width, 17 mm lug width, 170 mm, 2 mm bracelet thickness, 32 mm case diameter, 6 mm, calatrava, champagne dial, gold bracelet, jewelry clasp, manual winding, mens watch, no numerals, plexiglass, steel clasp material, unisex watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.