|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3601 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 130 mm |
| Lug width | 15 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Calatrava 3601 Automatic
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-7959
Category: Calatrava
Tags: 130 mm, 15 mm lug width, 3601, 7.5 mm, automatic, calatrava, champagne dial, leather bracelet material, mens watch, no numerals, unisex watch, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3601 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.