|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3403 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 11.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 18 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 3403 Automatic
$439.00 Original price was: $439.00.$289.00Current price is: $289.00.
SKU: PP218-2710
Category: Calatrava
Tags: 11.5 mm, 160 mm, 18 mm lug width, 3403, automatic, calatrava, mens watch, no numerals, silver dial, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3403 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.