|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 2484 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 10-200 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32.5 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 16 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 2484 32.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-3965
Category: Calatrava
Tags: 10 200, 16 mm lug width, 2484, 32.5 mm case diameter, 9 mm, brown bracelet, buckle, calatrava, gold dial, leather bracelet material, manual winding, mens watch, no numerals, plexiglass, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 2484 32.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.