|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Annual Calendar |
| Reference number | W125 5125J-001 |
| Movement | Automatic |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 36 mm |
| Thickness | 11 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 20 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date, Month, Annual calendar | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Annual Calendar W125 5125j-001 Automatic
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-7876
Category: Annual Calendar
Tags: 11 mm, 140 mm, 20 mm lug width, annual calendar, automatic, champagne dial, crocodile skin bracelet material, mens watch, no numerals, unisex watch, w125 5125j-001, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Annual Calendar W125 5125j-001 Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic









Reviews
There are no reviews yet.