|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 2406 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 34 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 140 mm |
| Lug width | 20 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava 2406 Manual Winding
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-3510
Category: Calatrava
Tags: 140 mm, 20 mm lug width, 2406, 9 mm, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, mens watch, no numerals, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 2406 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.