|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5127R-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 36.5 mm |
| Thickness | 9.5 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 20 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Calatrava 5127r-001 36.5MM Rose Gold Case Automatic
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-3453
Category: Calatrava
Tags: 160 mm, 20 mm lug width, 36.5 mm case diameter, 5127r-001, 9.5 mm, automatic, calatrava, crocodile skin bracelet material, mens watch, no numerals, rose gold bezel material, rose gold case material, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5127r-001 36.5MM Rose Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.