|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Vintage |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 17 mm |
| Thickness | 650 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 170 mm |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 55 mm |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 6 mm |
Patek Philippe Vintage 17MM Yellow Gold Case Manual Winding
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-4230
Category: Vintage
Tags: 17 mm case diameter, 170 mm, 2 mm bracelet thickness, 55 mm lug width, 6 mm buckle width, 650 mm, fold clasp, gold bracelet, gold dial, manual winding, no numerals, sapphire crystal, vintage, yellow gold bracelet material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Vintage 17MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.