|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Perpetual Calendar |
| Reference number | 5140 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240 Q |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 37 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140 37MM Yellow Gold Case Automatic
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-5377
Category: Perpetual Calendar
Tags: 19 mm lug width, 240 q, 3 atm water resistance, 37 mm case diameter, 5140, 9 mm, automatic, fold clasp, leather bracelet material, mens watch, no numerals, perpetual calendar, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Perpetual Calendar 5140 37MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.