|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 5726A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324 S QA LU 24H/303 |
| Number of jewels | 34 |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 40.5 mm |
| Thickness | 12.4 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 40 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase | |
Patek Philippe Nautilus 5726a-001 40.5MM Steel Case Automatic
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-4161
Category: Nautilus
Tags: 10 atm water resistance, 12.4 mm, 324 s qa lu 24h/303, 34 jewels, 40 mm, 40.5 mm case diameter, 5726a-001, automatic, black dial, leather bracelet material, nautilus, sapphire crystal, steel case material
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus 5726a-001 40.5MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
















Reviews
There are no reviews yet.