|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Nautilus |
| Reference number | 5726A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324 S QA LU 24H/303 |
| Power reserve | 45 h |
| Number of jewels | 34 |
| Frequency | 28800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 40.5 mm |
| Thickness | 12.1 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Double-fold clasp |
| Clasp material | Steel |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date, Weekday, Month, Annual calendar | |
|
Others |
|
| Display back, Central seconds, Luminous numerals, Luminous hands, Screw-Down Crown | |
Patek Philippe Nautilus 5726a-001 40.5MM Steel Case Automatic
$399.00 Original price was: $399.00.$249.00Current price is: $249.00.
SKU: PP218-2546
Category: Nautilus
Tags: 10 atm water resistance, 12.1 mm, 324 s qa lu 24h/303, 34 jewels, 40.5 mm case diameter, 45h power reserve, 5726a-001, automatic, black bracelet, black dial, crocodile skin bracelet material, double-fold clasp, mens watch, nautilus, no numerals, sapphire crystal, steel case material, steel clasp material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Nautilus 5726a-001 40.5MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.