|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 3491/3 Ultra Slim flach |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 175 |
| Power reserve | 42 h |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 18.000 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 26 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Bezel material | White gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
|
Others |
|
| Only Original Parts | |
Patek Philippe Mar-91 26MM White Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-7490
Category: Patek Philippe others
Tags: 175, 18 jewels, 26 mm case diameter, 4 mm, 42h power reserve, black bracelet, buckle, leather bracelet material, manual winding, mar-91, sapphire crystal, silver dial, steel clasp material, white gold bezel material, white gold case material, womens watch
Be the first to review “Patek Philippe Mar-91 26MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.