|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Reference number | 4139/1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 16-250 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 21.5 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Bracelet length | 165 mm |
| Lug width | 16 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
Patek Philippe Jan-39 21.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$699.00 Original price was: $699.00.$549.00Current price is: $549.00.
SKU: PP218-777
Category: Patek Philippe others
Tags: 16 mm lug width, 16-250, 165 mm, 21.5 mm case diameter, 5.5 mm, gold bracelet, jan-39, jewelry clasp, manual winding, no numerals, sapphire crystal, womens watch, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Jan-39 21.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.