|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Grand Complications |
| Reference number | 5101P-010 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 28-20 REC 10J PS IRM |
| Power reserve | 10 h |
| Number of jewels | 29 |
|
Case |
|
| Case diameter | 29.6 x 51.7 mm |
| Thickness | 12.2 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Pink |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 175 mm |
|
Others |
|
| Display back | |
Patek Philippe Grand Complications 5101p-010 Manual Winding
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-8024
Category: Grand complications
Tags: 10h power reserve, 12.2 mm, 175 mm, 28-20 rec 10j ps irm, 29 jewels, 3 atm water resistance, 5101p-010, grand complications, leather bracelet material, manual winding, pink dial, sapphire crystal
Be the first to review “Patek Philippe Grand Complications 5101p-010 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.