|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Gondolo |
| Reference number | 5099 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | White gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 28 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 16 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Gondolo 5099 28MM White Gold Case Manual Winding
$539.00 Original price was: $539.00.$389.00Current price is: $389.00.
SKU: PP218-7511
Category: Gondolo
Tags: 16 mm lug width, 28 mm case diameter, 5099, 8 mm, arabic numerals, gondolo, manual winding, mens watch, unisex watch, white gold case material, yellow gold bezel material
Be the first to review “Patek Philippe Gondolo 5099 28MM White Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!







Reviews
There are no reviews yet.