|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Gondolo |
| Reference number | Patek Philippe 5098R Gondolo Watch circa 2010 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 25-51 |
| Base caliber | 25-21 |
| Power reserve | 48 h |
| Number of jewels | 18 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 42 x 32 mm |
| Thickness | 11 mm |
| Water resistance | 2 ATM |
| Bezel material | Rose gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver (solid) |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Brown |
| Bracelet length | 130 mm (75 mm / 55 mm) |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 16 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Rose Gold |
| Buckle width | 16 mm |
Patek Philippe Gondolo 5098r 42x32MM Rose Gold Case Manual Winding
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-6945
Category: Gondolo
Tags: 11 mm, 130 mm, 16 mm buckle width, 16 mm lug width, 18 jewels, 2 atm water resistance, 2 mm bracelet thickness, 25-51, 42x32 mm case diameter, 48h power reserve, 5098r, arabic numerals, brown bracelet, buckle, gondolo, leather bracelet material, manual winding, mens watch, rose gold bezel material, rose gold case material, rose gold clasp material, sapphire crystal, silver (solid) dial, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Gondolo 5098r 42x32MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!














Reviews
There are no reviews yet.