|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Gondolo |
| Reference number | 5024J |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
| Power reserve | 44 h |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 28800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 30 x 38 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Gondolo 5024j 30x38MM Yellow Gold Case Manual Winding
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-5816
Category: Gondolo
Tags: 18 jewels, 215, 3 atm water resistance, 30x38 mm case diameter, 44h power reserve, 5024j, 7 mm, arabic numerals, black bracelet, buckle, crocodile skin bracelet material, gondolo, manual winding, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Gondolo 5024j 30x38MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!



Reviews
There are no reviews yet.