|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3648-1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | Patek 23-300 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 27 x 32 mm |
| Thickness | 6.2 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet color | Gold |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Yellow gold |
|
Others |
|
| Gemstones and/or diamonds, Genevian Seal, Only Original Parts | |
Patek Philippe Golden Ellipse Jan-48 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-3809
Category: Golden Ellipse
Tags: 19 mm lug width, 27x32 mm case diameter, 6.2 mm, champagne dial, gold bracelet, golden ellipse, jan-48, jewelry clasp, manual winding, mens watch, mineral glass, patek 23-300, roman numerals, unisex watch, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse Jan-48 27x32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.