|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 4698J-SCI |
| Movement | Quartz |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Quartz |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | Blue |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 175 mm (105 mm / 70 mm) |
| Lug width | 12 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 10 mm |
|
Others |
|
| Gemstones and/or diamonds | |
Patek Philippe Golden Ellipse 4698j-sci Yellow Gold Case Quartz
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-275
Category: Golden Ellipse
Tags: 10 mm buckle width, 12 mm lug width, 175 mm, 4698j-sci, black bracelet, blue dial, buckle, golden ellipse, leather bracelet material, no numerals, quartz, womens watch, yellow gold bezel material, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 4698j-sci Yellow Gold Case Quartz” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Golden Ellipse
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.