|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3605 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28 255C |
| Number of jewels | 38 |
| Frequency | 19800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 38 x 33 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Dial | Blue |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | White Gold |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Golden Ellipse 3605 38x33MM White Gold Case Automatic
$579.00 Original price was: $579.00.$429.00Current price is: $429.00.
SKU: PP218-3139
Category: Golden Ellipse
Tags: 28-255c, 3605, 38 jewels, 38x33 mm case diameter, 6 mm, automatic, black bracelet, blue dial, buckle, crocodile skin bracelet material, golden ellipse, mens watch, unisex watch, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3605 38x33MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.