|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3548 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 28 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Silver |
| Bracelet length | 178 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Golden Ellipse 3548 28MM Steel Case Manual Winding
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-6663
Category: Golden Ellipse
Tags: 178 mm, 28 mm case diameter, 3548, 6 mm, fold clasp, golden ellipse, manual winding, mens watch, silver bracelet, steel bracelet material, steel case material, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3548 28MM Steel Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5327g-001 39MM White Gold Case Automatic
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5320g-001 40MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!






Reviews
There are no reviews yet.