|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Golden Ellipse |
| Reference number | 3546 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 23-300 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 27 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 230 mm |
| Bracelet thickness | 3 mm |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 22 mm |
Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27MM Yellow Gold Case Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-1934
Category: Golden Ellipse
Tags: 18 mm lug width, 22 mm buckle width, 23-300, 230 mm, 27 mm case diameter, 3 mm bracelet thickness, 3546, 6 mm, buckle, gold dial, golden ellipse, manual winding, mens watch, roman numerals, sapphire crystal, steel clasp material, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Golden Ellipse 3546 27MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.