|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | World Time |
| Reference number | 5575G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240 HU LU |
| Power reserve | 48 h |
| Frequency | 21600 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 39.8 mm |
| Thickness | 9.5 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Clasp material | White Gold |
|
Functions |
|
| Moon phase, GMT | |
|
Others |
|
| Limited Edition | |
Patek Philippe Complications 5575g-001 39.8MM White Gold Case Automatic
$339.00 Original price was: $339.00.$189.00Current price is: $189.00.
Be the first to review “Patek Philippe Complications 5575g-001 39.8MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.