|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Complications |
| Reference number | 5054/P |
| Movement | Automatic |
| Case material | Platinum |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Platinum |
| Case diameter | 35 mm |
| Thickness | 9.5 mm |
| Bezel material | Platinum |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Lug width | 19 mm |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date | |
|
Others |
|
| Small seconds, Power Reserve Display | |
Patek Philippe Complications 5054/p 35MM Platinum Case Automatic
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-780
Category: Complications
Tags: 19 mm lug width, 35 mm case diameter, 5054/p, 9.5 mm, automatic, complications, crocodile skin bracelet material, mens watch, platinum bezel material, platinum case material, roman numerals, unisex watch, white dial
Be the first to review “Patek Philippe Complications 5054/p 35MM Platinum Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!








Reviews
There are no reviews yet.