|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Chronograph |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Number of jewels | 24 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 42 mm |
| Thickness | 12 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 16 mm |
|
Functions |
|
| Chronograph, Tachymeter | |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Chronograph 42MM Yellow Gold Case Automatic
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-2139
Category: Chronograph
Tags: 12 mm, 16 mm lug width, 24 jewels, 42 mm case diameter, arabic numerals, automatic, black bracelet, black dial, chronograph, leather bracelet material, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Chronograph 42MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!







Reviews
There are no reviews yet.