|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3919/5 |
| Movement | Manual winding |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Bezel material | Yellow gold |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 130 mm |
| Lug width | 19 mm |
|
Others |
|
| Small seconds | |
Patek Philippe Calatrava May-21 Manual Winding
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-4015
Category: Calatrava
Tags: 130 mm, 19 mm lug width, 6.5 mm, calatrava, manual winding, may-21, mens watch, roman numerals, unisex watch, white dial, yellow gold bezel material, yellow gold bracelet material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava May-21 Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!







Reviews
There are no reviews yet.