|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3919/5 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Yellow gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 215 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33.5 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Yellow gold |
| Bracelet length | 170 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Patek Philippe Calatrava May-21 33.5MM Yellow Gold Case Manual Winding
$639.00 Original price was: $639.00.$489.00Current price is: $489.00.
SKU: PP218-1127
Category: Calatrava
Tags: 170 mm, 215, 33.5 mm case diameter, 6.5 mm, calatrava, fold clasp, manual winding, may-21, mens watch, sapphire crystal, unisex watch, white dial, yellow gold bracelet material, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava May-21 33.5MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding








Reviews
There are no reviews yet.