|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 2568-1 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Grey |
| Dial numerals | No numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 340 mm (190 mm / 150 mm) |
| Bracelet thickness | 2 mm |
| Lug width | 15 mm |
| Clasp | Jewelry clasp |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 18 mm |
Patek Philippe Calatrava Jan-68 33MM Yellow Gold Case Manual Winding
$459.00 Original price was: $459.00.$309.00Current price is: $309.00.
SKU: PP218-634
Category: Calatrava
Tags: 15 mm lug width, 18 mm buckle width, 2 mm bracelet thickness, 33 mm case diameter, 340 mm, 7 mm, black bracelet, calatrava, grey dial, jan-68, jewelry clasp, leather bracelet material, manual winding, mens watch, no numerals, plexiglass, steel clasp material, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava Jan-68 33MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.