|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5026J-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 240 |
| Power reserve | 48 h |
| Number of jewels | 27 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet length | 170 mm |
|
Functions |
|
| GMT | |
Patek Philippe Calatrava 5026j-001 33MM Yellow Gold Case Automatic
$659.00 Original price was: $659.00.$509.00Current price is: $509.00.
SKU: PP218-3719
Category: Calatrava
Tags: 170 mm, 240, 27 jewels, 33 mm case diameter, 48h power reserve, 5026j-001, 7.5 mm, automatic, black dial, calatrava, leather bracelet material, sapphire crystal, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5026j-001 33MM Yellow Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.