|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 5022 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 33 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Dial | White |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 178 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 5022 33MM Yellow Gold Case Manual Winding
$559.00 Original price was: $559.00.$409.00Current price is: $409.00.
SKU: PP218-1512
Category: Calatrava
Tags: 178 mm, 33 mm case diameter, 5022, 7 mm, arabic numerals, black bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, manual winding, mens watch, unisex watch, white dial, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 5022 33MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Patek Philippe others
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 7140r-001 35.1MM Rose Gold Case Automatic





Reviews
There are no reviews yet.