|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 4860 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Women’s watch |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 16-250 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 26 mm |
| Thickness | 6.5 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Bracelet length | 160 mm |
| Lug width | 14 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 4860 26MM Yellow Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-4704
Category: Calatrava
Tags: 14 mm lug width, 16-250, 160 mm, 26 mm case diameter, 4860, 6.5 mm, black bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, manual winding, sapphire crystal, white dial, womens watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 4860 26MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5038g 36MM White Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.