|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3590 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | Leather |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 28 – 255 |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 35,5 x 41 mm |
| Thickness | 65 mm |
| Bezel material | White gold |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | White |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Leather |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | White Gold |
| Buckle width | 14 mm |
|
Others |
|
| Small seconds, Only Original Parts | |
Patek Philippe Calatrava 3590 35,5x41MM White Gold Case Automatic
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-2750
Category: Calatrava
Tags: 14 mm buckle width, 18 mm lug width, 28-255, 35, 3590, 5x41 mm case diameter, 65 mm, automatic, black bracelet, buckle, calatrava, leather bracelet material, mens watch, mineral glass, unisex watch, white dial, white gold bezel material, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3590 35,5x41MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
















Reviews
There are no reviews yet.