|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 3520 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 175 |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 5.5 mm |
| Crystal | Mineral Glass |
| Dial | Gold |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Brown |
| Lug width | 17 mm |
| Clasp | Buckle |
Patek Philippe Calatrava 3520 32MM Yellow Gold Case Manual Winding
$379.00 Original price was: $379.00.$229.00Current price is: $229.00.
SKU: PP218-6051
Category: Calatrava
Tags: 17 mm lug width, 175, 32 mm case diameter, 3520, 5.5 mm, brown bracelet, buckle, calatrava, crocodile skin bracelet material, gold dial, manual winding, mens watch, mineral glass, unisex watch, yellow gold case material
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 3520 32MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Complications Chronograph
Patek Philippe Complications Chronograph 5930g-001 40MM White Gold Case Automatic Movement
Sale!










Reviews
There are no reviews yet.