|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Calatrava |
| Reference number | 2466 |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Rose gold |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 27SC |
| Number of jewels | 18 |
| Frequency | 5 Hz |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 32 mm |
| Thickness | 12 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Gold |
| Dial numerals | No numerals |
|
Others |
|
| Central seconds, Genevian Seal | |
Patek Philippe Calatrava 2466 32MM Rose Gold Case Manual Winding
$479.00 Original price was: $479.00.$329.00Current price is: $329.00.
SKU: PP218-5304
Category: Calatrava
Tags: 12 mm, 18 jewels, 2466, 27sc, 32 mm case diameter, calatrava, gold dial, manual winding, mens watch, no numerals, plexiglass, rose gold bezel material, rose gold case material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Calatrava 2466 32MM Rose Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5140r-001 37MM Rose Gold Case Automatic
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.