|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut |
| Reference number | 5167R-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Rose gold |
| Bracelet material | Rubber |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 0 |
|
Case |
|
| Case material | Rose gold |
| Case diameter | 40 mm |
| Thickness | 8.2 mm |
| Bezel material | Rose gold |
| Dial | Brown |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Rubber |
| Bracelet length | 180 mm |
| Lug width | 21 mm |
|
Functions |
|
| Date | |
|
Others |
|
| Central seconds | |
Patek Philippe Aquanaut 5167r-001 40MM Rose Gold Case Automatic
$679.00 Original price was: $679.00.$529.00Current price is: $529.00.
SKU: PP218-5061
Category: Aquanaut
Tags: 180 mm, 21 mm lug width, 40 mm case diameter, 5167r-001, 8.2 mm, aquanaut, arabic numerals, automatic, brown dial, mens watch, rose gold bezel material, rose gold case material, rubber bracelet material, unisex watch
Be the first to review “Patek Philippe Aquanaut 5167r-001 40MM Rose Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!












Reviews
There are no reviews yet.