|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Aquanaut |
| Reference number | 5167A-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Rubber |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324 S C |
| Power reserve | 45 h |
| Number of jewels | 29 |
|
Case |
|
| Case material | Steel |
| Case diameter | 40 x 47 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Bezel material | Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Rubber |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 20 mm |
| Clasp | Double-fold clasp |
| Clasp material | Steel |
|
Functions |
|
| Date | |
Patek Philippe Aquanaut 5167a-001 40x47MM Steel Case Automatic
$499.00 Original price was: $499.00.$349.00Current price is: $349.00.
SKU: PP218-7229
Category: Aquanaut
Tags: 10 atm water resistance, 20 mm lug width, 29 jewels, 324 s c, 40x47 mm case diameter, 45h power reserve, 5167a-001, 8 mm, aquanaut, arabic numerals, automatic, black bracelet, black dial, double-fold clasp, rubber bracelet material, sapphire crystal, steel bezel material, steel case material, steel clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Aquanaut 5167a-001 40x47MM Steel Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!




Reviews
There are no reviews yet.