|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Model | Annual Calendar |
| Reference number | 5146/1G-001 |
| Movement | Automatic |
| Case material | White gold |
| Bracelet material | White gold |
|
Caliber |
|
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 324 S IRM QA LU |
| Power reserve | 45 h |
| Number of jewels | 36 |
| Frequency | 28800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | White gold |
| Case diameter | 39 mm |
| Thickness | 11.3 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Champagne |
| Dial numerals | Arabic numerals |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | White gold |
| Clasp material | White Gold |
|
Functions |
|
| Moon phase, Date, Month, Annual calendar | |
|
Others |
|
| Display back, Central seconds, Luminous hands | |
Patek Philippe Annual Calendar 5146/1g-001 39MM White Gold Case Automatic
$339.00 Original price was: $339.00.$189.00Current price is: $189.00.
SKU: PP218-4061
Category: Annual Calendar
Tags: 11.3 mm, 3 atm water resistance, 324 s irm qa lu, 36 jewels, 39 mm case diameter, 45h power reserve, 5146/1g-001, annual calendar, arabic numerals, automatic, champagne dial, sapphire crystal, white gold bracelet material, white gold case material, white gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe Annual Calendar 5146/1g-001 39MM White Gold Case Automatic” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!


Reviews
There are no reviews yet.