|
Basic Info |
|
| Brand | Patek Philippe |
| Movement | Manual winding |
| Case material | Yellow gold |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Gender | Men’s watch/Unisex |
|
Caliber |
|
| Movement | Manual winding |
| Movement/Caliber | 10-200 |
| Power reserve | 40 h |
| Number of jewels | 30 |
| Frequency | 19800 A/h |
|
Case |
|
| Case material | Yellow gold |
| Case diameter | 28 x 35 mm |
| Thickness | 8.3 mm |
| Water resistance | Not water resistant |
| Crystal | Glass |
| Dial | Champagne |
|
Bracelet/strap |
|
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 19 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Yellow gold |
| Buckle width | 16 mm |
|
Others |
|
| Chronometer | |
Patek Philippe 28x35MM Yellow Gold Case Manual Winding
$359.00 Original price was: $359.00.$209.00Current price is: $209.00.
SKU: PP218-2713
Category: Patek Philippe others
Tags: 10 200, 16 mm buckle width, 19 mm lug width, 28x35 mm case diameter, 30 jewels, 40h power reserve, 8.3 mm, black bracelet, buckle, champagne dial, crocodile skin bracelet material, glass, manual winding, mens watch, unisex watch, yellow gold case material, yellow gold clasp material
Be the first to review “Patek Philippe 28x35MM Yellow Gold Case Manual Winding” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Perpetual Calendar
Patek Philippe Perpetual Calendar 5270/1r Rose Gold Case Manual Winding
Sale!











Reviews
There are no reviews yet.